NAJLEPSZY WYBÓR

MIEDŹ W SŁUŻBIE PIĘKNA.


W starożytnym Egipcie „ankh” był symbolem zarówno życia wiecznego, jak i ucieleśnieniem świętego metalu - miedzi. Uważano, że daje magiczne moce tym, którzy go noszą. I choć wizja życia wiecznego może być kusząca, to prawdą pozostaje, iż miedź niesie ze sobą obietnicę i spełnienie pragnień setek milionów kobiet na całym świecie – zachowania na długie lata urody i młodości.

W czasach współczesnych, po kilku tysiącach lat powszechnego stosowania miedzi w kulturach wschodnich, nauka udowadnia wysoką zdolność miedzi do walki z niszczącym działaniem czasu.

"Miedź zdecydowanie odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry", mówi dermatolog Joshua Zeichner, dyrektor badań kosmetycznych i klinicznych w Dziale Dermatologii Mount Sinai w Nowym Jorku. "Pomaga ona w powstawaniu kolagenu i elastyny, które utrzymują skórę w dobrej kondycji a także odgrywa kluczowa rolę przy produkcji kwasu hialuronowego, który jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i jest tym samym gwarantem napiętej i jędrnej skóry bez zmarszczek". "Miedź ma również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, które pomagają zapobiegać infekcjom", dodaje „i dlatego jest stosowany w leczeniu ran, zmian trądzikowych itp., już od lat 60”.

Jakie są więc obszary, w których udowodniono naukowo wysoką skuteczność działania na ludzki organizm, wody oczyszczanej w miedzianym naczyniu?:

Pigmentacja skóry i włosów.
Miedź znajduje się praktycznie w każdej komórce ludzkiego ciała. Jako pierwiastek śladowy pomaga w produkcji melaniny, która jest odpowiedzialna za pigmentację skóry i włosów. Dlatego też ma kluczowe znaczenie przy leczeniu takich chorób jak np.: bielactwo, czy łuszczyca.

Dotlenienie komórek skóry.
Miedź wraz z żelazem odgrywa ważną rolę w dostarczaniu zdrowej, natlenionej krwi. Wspiera również w procesie syntezy hemoglobiny. Z tego powodu jest stosowana w leczeniu niedokrwistości. Miedź pomaga też organizmowi absorbować żelazo, dlatego też bardzo często niedobór żelaza w organizmie jest kojarzony właśnie z brakiem miedzi.

Korzyści miedzi dla skóry.
Oprócz licznych korzyści zdrowotnych, miedź odgrywa ważną rolę w pielęgnacji skóry. Wiemy już, że miedź pomaga w produkcji melaniny, która jest odpowiedzialna za kolor skóry i włosów.

Jakie jeszcze korzyści przynosi skórze miedź?:.
• Pomaga w regeneracji, np. podczas procesu gojenia się ran oraz regeneracji i korygowania zmian skórnych. Bardzo niewiele osób zna termin "peptyd miedzi" a to jeden z najbardziej skutecznych „składników” wpływających na regenerację skóry. Peptydy są fragmentami białek, które odgrywają ważną rolę w pielęgnacji skóry, szczególnie w naprawie uszkodzonej tkanki i w budowie nowej. Mają kluczowe znaczenie w przenoszeniu białka w obszar uszkodzonej skóry.
• Ma działanie przeciwzapalne pozwalające na leczenie szerokiego zakresu podrażnień skóry.
• Pobudza kolagen i elastynę, poprawiając w ten sposób jędrność, miękkość i elastyczność skóry, co ma bezpośredni wpływ na jej młodzieńczy wygląd, zapobiegając równocześnie jej wiotczeniu. Wspiera produkcję kolagenu a tym samym ma wpływ na wypłycanie głębokich zmarszczek i likwidację płytkich.
Pomaga w naprawie uszkodzonej bariery ochronnej skóry, odbudowując ją i wspierając usuwanie blizn..
Reguluje szybkość wzrostu i migrację komórek w skórze.

Pomoc w utracie wagi.
Pijąc wodę z miedzianego naczynia oprócz lepszego dostrojenia układu trawiennego, miedź pomaga również organizmowi rozkładać tłuszcz i eliminować go bardziej efektywnie, pomagając racjonalnie gospodarować zasobami tłuszczu bez konieczności odkładania go.

Działanie antyoksydacyjne.
Dzięki właściwościom przeciwutleniającym, miedź sprawia, że ​​wyglądamy młodziej, chroni naszą skórę, włosy i oczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i starzeniem.

Oprócz cynku i manganu, miedź wchodzi w skład enzymu o nazwie dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), który jest silnym antyoksydantem wytwarzanym przez organizm w celu ochrony komórek, tkanek i niezbędnych związków fizjologicznych przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki.

BIŻUTERIA MIEDZIANA


W starożytnym Egipcie miedź była symbolem życia i dawała magiczne moce tym, którzy ją nosili.

Miedziane bransoletki od tysięcy lat były wykorzystywane w różnych kulturach jako antidotum na wiele schorzeń. Wolne związki miedzi wykazują np. działanie przeciwzapalne, co już w latach osiemdziesiątych podczas badań przeprowadzonych w Australii udowodnili naukowcy potwierdzając, iż miedziane bransoletki rzeczywiście zmniejszają ból i stany zapalne.

Miedź, jako składnik wielu enzymów działa też jako przeciwutleniacz, dbając o naszą skórę i zapewniając nam zdrowie.

Miedziane bransoletki, nie tylko łagodzą bóle i dolegliwości, ale też poprawiają elastyczność skóry i pozwalają cieszyć się lepszym samopoczuciem. Miedź jest też silnym składnikiem zapobiegającym starzeniu się , pomagającym dłużej zachować młodość. Miedź wchodzi w skład superoksydys-mutazy (SOD), systemu znanego z dużej efektywności w walce z wolnymi rodnikami. Charakteryzuje się właściwościami przeciwstarzeniowymi, uelastyczniającymi, dotleniającymi komórki skóry. Z tego też powodu znajduje zastosowanie w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej i zmęczonej. Ponieważ reguluje wydzielanie sebum, wykorzystywany jest w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry tłustej. Wspomaga także pielęgnację skóry mieszanej, zapewniając matowienie miejsc z tendencją do przetłuszczania się.

Ten skromny metal o różowym zabarwieniu robi ostatnio furorę w kosmetycznym światku. Skąd nagle wzięła się jego popularność? Naukowcy udowodnili, że stosowany zewnętrznie stymuluje wzmożoną produkcję kolagenu, który tworzy swoiste rusztowanie, sprawiające, że skóra jest napięta, zwarta i dzięki temu młodo wygląda.

stnieją dowody, że miedź może zapobiegać nadciśnieniu tętniczemu i arytmiom serca. Może też hamować zanik tkanki kostnej prowadzący do osteoporozy.

Spośród ziół dużo miedzi zawierają: aloes, babka, głóg, krwawnik, kozieradka, siemię lniane, lubczyk, łopian, mniszek, orzech włoski, świetlik, szałwia, jarzębina, mięta, pomidor, morszczyn, spirulina, krasnorosty, płucnica islandzka.

POLECAMY:
http://www.herbata-ze-szklanki.pl/ogolna/miedziane-bransoletki-dla-zdrowia-i-urody-walka-z-tradzikiem/

Miedź w walce z trądzikiem


Zalety picia wody z naczyń miedzianych dla skóry są wprost ogromne. Miedź ma bezpośredni wpływ na spowolnienie procesu starzenia i redukcję zmarszczek, odgrywając równolegle kluczową rolę w produkcji kolagenu i elastyny. Miedź jest niezwykle ważnym mikroelementem wchodzącym w skład wielu enzymów, m.in. oksydazy lizylowej, który umożliwia sieciowanie włókien kolagenowych. W badaniach na zwierzętach, już w latach 60-tych naukowcy udowodnili, iż zwiększenie ilości miedzi w diecie zwiększa aktywność oksydazy lizylowej, prowadząc do większej produkcji kolagenu i elastyny.

W przypadku skóry skłonnej do trądziku woda z miedzi może pomóc w zmniejszeniu wyprysków poprzez regulację hormonów tarczycy. Jeśli więc cierpimy z powodu uporczywego trądziku hormonalnego, który jest szalenie trudny do uleczenia, to musimy wiedzieć, iż może to być spowodowane właśnie niedoczynnością tarczycy. Miedź odgrywa tu istotną rolę w równoważeniu funkcji tego organu.

"Jedną z podstawowych przyczyn braku miedzi w organizmie jest niedoczynność tarczycy" - mówi doktor Julia T. Hunter. "Niska aktywność tarczycy zwiększa wewnętrzny stan zapalny i bardzo często jest rozpoznawalna u pacjentów z problemami trądzikowymi. Pani doktor dodaje - Jeśli pacjent nie zrozumie tej prawidłowości , to problemy z trądzikiem będą bardzo ciężkie do wyeliminowania, bądź wręcz niemożliwe."

Doktor Michelle Villett swoich badaniach pokazuje, w jaki sposób niedoczynność tarczycy wpływa na trądzik, szczególnie ten trudny do wyeliminowania o podłożu hormonalnym. Wskazuje również jednoznacznie, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być właśnie niedobór miedzi. Konkluzja wg Pani doktor jest więc oczywista… Picie wody oczyszczanej w naczyniach miedzianych może pomóc w stymulacji tarczycy, zapobiegając jej niedoczynności a na finale skutecznie zwalczając trądzik.

Aby przygotować wodę z jonami miedzi, należy wieczorem napełnić naczynie miedziane wodą z kranu i odstawić je na kilka godzin. Następnego ranka, wypić kubek oczyszczonej wody na czczo, przed pierwszym posiłkiem.

Doktor Michelle Villett warunkowana swoimi badaniami wskazuje dodatkowo, że picie wody z naczynia miedzianego jest nie tylko dobre dla skóry i zdrowia, ale także dla naszego wyśmienitego samopoczucia każdego dnia.

Newsletter