Woda filtrowana


Woda wypływająca z kranu nie może być niebezpieczna dla człowieka. Można ją pic bez żadnych konsekwencji zdrowotnych. Po co zatem stosować filtry? W prawdzie zatrzymują one bakterie znajdujące się w wodzie z kranu, ale są to bakterie zupełnie niegroźne dla zdrowia człowieka. Niektórzy stosują filtry do wody „na wszelki wypadek”, jednak czy ich działanie jest neutralne dla naszego zdrowia?

Woda filtrowana jest nie tylko skutecznie oczyszczana z drobnoustrojów, ale również z minerałów naturalnie w niej występujących. A sole mineralne przecież nie są zanieczyszczeniem. Tak więc taka woda staje się zupełnie bezwartościowa, a żeby zachować równowagę elektrolityczną organizmu, konieczne jest zadbanie o właściwe zbilansowanie diety. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ minerały występujące w wodzie są znacznie łatwiej wchłaniane przez nasz organizm niż te występujące w pożywieniu czy suplementach.

Niewskazane jest również zmiękczanie tzw. wody twardej, ponieważ eliminuje się z niej w sten sposób bardzo istotny dla człowieka magnez i wapń.

Zagrożeniem podczas stosowania filtrów są także liczne bakterie, z których woda zostanie oczyszczona. Zatrzymują się one bowiem na filtrze, gdzie mają świetne warunki do rozwijania się i rozmnażania.

Tak więc stosowanie filtrów może skutkować niedoborem ważnych dla zdrowia minerałów, ale także zakażeniem groźnymi bakteriami, które gromadzą się właśnie na filtrze.

ŚREDNI KOSZT W SKALI 5-CIU LAT PICIA WODY FILTROWANEJ, PRZEZ CZTERO OSOBOWĄ RODZINĘ TO OK. 4.500 – 12.000 ZŁ W PRZYPADKU DOMOWEJ STACJI UZDATNIANIA WODY I OK. 2.200 ZŁ W PRZYPADKU FILTRÓW DZBANKOWYCH.

Newsletter